₺149,90 KDV Dahil
₺200,00 KDV Dahil
₺189,90 KDV Dahil
₺275,00 KDV Dahil
₺399,90 KDV Dahil
₺475,00 KDV Dahil
1

Kuşburnu faydaları nedir?

Ülkemizde sıklıkla çay ve marmelat olarak tüketilen kuşburnu; zengin antioksidan içeriği sayesinde eklem ağrılarına, kolesterole, kalp ve cilt sağlığına iyi gelebiliyor. İçeriğinde yağ yakma özelliğine sahip tilirozid antioksidanını bulunması ise kilo vermeye yardımcı olabiliyor.

Kuşburnu çayı, idrar yolunda oluşabilecek rahatsızlıklara, böbrek hastalıklarına, ödem, gut, şeker hastalığına, yüksek kolesterole, ateş ve bitkinlik gibi durumlara karşı iyi gelmektedir. Aynı zamanda bu hastalıklara karşı koruyucu özellikleri bulunur

 

Ihlamur çayı neye iyi gelir?

Ihlamur çayının buharı burun tıkanıklığını açar, sıcak çayı ise boğaz ağrısına ve öksürüğe iyi gelir. Limon ile tüketildiğinde bağışıklık sistemini güçlendirir. Stresi azaltıcı etkisi bulunan ıhlamur çayı, sinirleri yatıştırır ve uykuya geçişi kolaylaştırır. Ihlamur çayı, idrar söktürücü olarak da kullanılmaktadır.

 

En sağlıklı ıhlamur nasıl yapılır?

Ihlamur Çayı Nasıl Demlenir; Ihlamur çayı nasıl demlenir İbrahim Saraçoğlu tarafından: “Bir bardak kaynar suya bir tutam ıhlamur çiçeği koyulur ve 1-2 dakika kaynatılır. 5-10 dakika demlendikten sonra süzülüp içilir”

 

Seylon tarçını ne işe yarar?

Anti-inflamatuar, anti-oksidan ve anti-mikrobiyal etkileri olan Seylon tarçını, bağışıklık sistemini destekler. Yapılan bir araştırmada, Seylon tarçınının enzim aktivitesini arttırdığı gözlenmiştir. Bu da belirli kanser türlerini engelleyebileceği veya tedavi edebileceği anlamına gelmektedir.

 

Seylan tarçını nasıl ayırt edilir?

Çin tarçını koyu renkli, kalın tabakalı ve içi boş bir tüp gibi görünür. Seylan tarçını ise daha açık renklidir, ince tabakalardan oluşur ve kolayca kırılabilir.

 

Seylon tarçın nerede üretiliyor?

Gerçek tarçın olarak da bilinen Seylan tarçını, özellikle Sri Lanka'da yetişen, tropik bir ağacın iç kabuğudur ve kurutulurken kırılarak kurutulur. Çin tarçını olarak da bilinen Cassia tarçını ise, ucuz olması sebebiyle piyasada kolaylıkla bulunan klasik tarçındır.

 

Yeşilçay neye iyi gelir?

Yeşil çay, içeriğinde C ve B vitaminleri, magnezyum, potasyum, florür gibi mineralleri bulunduran bitkisel bir üründür. Kolesterol ve yağ dengesini iyileştirmesi, tansiyonu düzenlemesi, damar sertliğini önlemeye destek olması, bağırsak sağlını düzenlemesi yeşil çayın faydaları arasında gösterilir.

 

Zencefil kökü ne işe yarar?

Zencefilin %40 oranında hazımsızlığa ve mide şişkinliklerine yardımcı olduğunu kanıtlamışlardır. Zencefil, mide ağrısına ve mide bulantısına karşı etkili olmasının yanı sıra, mide ve bağırsaklardaki gazı söktürür. Diareyi (ishal) önler ve bağırsak bozukluklarını giderir.

 

Keçi boynuzu faydaları nelerdir?

Yüksek kalsiyum içeriği sayesinde kemik sağlığını olumlu etkiler. Balgam söktürücü özelliği ile öksürük tedavisinde kullanılır. Akciğerleri temizler, sigaranın yarattığı hasarı azaltmaya çalışır. Alerjik hastalıklara, astım ve bronşite iyi gelir.

 

Hibiskus bitki çayı neye iyi gelir?

Hibiskus çayı içerisinde yer alan C vitamini ve antioksidanlar bağışıklık sistemini güçlendirerek hastalıklara karşı direnci artırır. Kaygıların hafiflemesinde etkili olarak depresyona iyi gelebilmektedir. Bu da rahat bir uykuyu da destekler. Kan basının düşürülmesi ve dengelenmesinde etkili olabilmektedir. Kan şekeri düşürmekte faydalı olduğu gözlemlenmiştir.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR