₺999,90 KDV Dahil
₺1.500,00 KDV Dahil
%33 İndirim
%33İndirim
Ücretsiz Kargo
₺799,90 KDV Dahil
₺1.500,00 KDV Dahil
%47 İndirim
%47İndirim
Ücretsiz Kargo
₺799,90 KDV Dahil
₺950,00 KDV Dahil
%16 İndirim
%16İndirim
Ücretsiz Kargo
1

Bitkisel ve Hayvansal Gıda Takviyeleri

 


Sağlıklı ve Zinde Bir Vücut İçin En İyi Vitaminler Gıda Takviyeleri

Vitaminler ve minerallerin kullanım alanları ve tüketim amaçları değişiklik göstermektedir. İnsanlar artık belli periyotlarda ve hatta her gün vitamin, mineral, glukozamin, balık yağları, probiyotik ve doğal bitkisel gıda takviyeleri kullanmaktadır. Bu sayede zinde kalarak ve vücudun direncini arttırarak sağlıkla ilgili her türlü olumsuz duruma karşılık önlem alma yoluna gitmektedir.


Sağlıklı beslenmek, vücudun enerji seviyesini yukarıda tutmak ve hastalıklara karşı dirençli olmak için gerekli olan ilk şarttır. Fakat yine de günümüz şehir yaşantısının getirdiği stres, hem fiziksel hem de zihinsel açıdan enerji düşmesine neden olabilmektedir. Bu gibi durumlarda halsizliğe ve yorgunluğa iyi gelecek vitaminler kullanılabileceği gibi, multivitamin gibi zinde kalmak için kullanılan vitaminlerin günlük olarak tüketilmesi de tavsiye edilmektedir.

 

Eskiden sadece hastalık durumlarında tavsiye edilen vitaminler, bugün artık her yaş grubu ve dönem için tavsiye edilmektedir. Çocuklar için vitaminler, yaşlılar için vitaminler, hamileler için vitaminler gibi farklı gruplar için farklı ürünler artık mevcuttur. Çocuk için balık yağı, hamileler için folik asit (B9 Vitamini) ve yaşlılarda özellikle eklem bölgesi için glukozamin kullanımı oldukça önemlidir.

 

Bunun yanısıra sindirim sistemi için vitamin, bağışıklık sistemi için vitamin, göz için vitamin ve cilt için vitamin gibi vücudun belirli bölgelerini desteklemek ve korumak için kullanılan farklı vitamin destekleri bulunmaktadır.

 

Fiziksel olarak vücudun direncini arttırmak özellikle kış aylarında daha fazla önem kazanmaktadır. Bu aylarda hasta olmamak için C Vitamini ve çinko kullanımı önem kazanmaktadır. Ayrıca C Vitaminini sigara içenlerin de düzenli olarak kullanması tavsiye edilmektedir. Kış aylarında yaşanan olumsuzluklardan bir diğeri de, güneş ışığından yeterli derecede yararlanamadığımız için ortaya çıkan D Vitamini eksikliğidir ve bunun da dışarıdan takviye şeklinde alınması önemlidir.

 

İş hayatına ek olarak trafik ve keşmekeş içinde geçen günlük şehir yaşantısının da insan sağlığı üzerinde olumsuz etkileri azımsanmayacak ölçüdedir. Bağışıklık sistemini olumsuz etkileyen en önemli etkenlerin başında stres gelmektedir ve stres de şehir yaşantısının kaçınılmaz sonuçlarından biri olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu durumdan korunmak için Omega 3 ve balık yağı, önerilen gıda takviyelerinin başında gelmektedir.

 

Sağlıklı bir sindirim sistemi rahat ve huzurlu bir vücut demektir. Sindirim sistemini sağlıklı tutmak ve olası olumsuzlukların önüne geçmek için folik asit ve B Vitamini tüketilmesi gerekmektedir. Ayrıca aşırı antibiyotik kullanımı bağırsaklardaki florayı yok ettiği için sindirim sistemi ile ilgili sıkıntı yaşanmasına neden olabilmektedir. Probiyotik ürünler bağırsakların florasını yenileyerek sindirim sistemi ile ilgili yaşanan sıkıntıların önüne geçilmesine yardımcı olmaktadır.

 

Yukarıda bahsettiğimiz belli durumlar ve belli dönemler ile ortaya çıkan rahatsızlıkların önüne geçilmesi üzere tavsiye edilen vitamin ve mineraller, daha uzun zaman diliminde ya da ilerleyen yaşlarda ortaya çıkan kemik erimesi ve eklem rahatsızlıkları gibi rahatsızlıkların önüne geçmek, bu gibi ciddi hastalıklara karşı vücudun direncini arttırıcı önlemleri zamanında almak çok önemlidir.

 

Zihinsel olarak enerjinizin düştüğü dönemler için de vitamin ve takviye alımı önemlidir. Yoğun iş temposu içerisinde bazı önemli konuların gözünüzden kaçmaya başlaması zihinsel de bir yorgunluk emaresidir ve bu gibi durumlarda unutkanlık için vitamin ya da hafızayı güçlendiren vitaminler tercih edilebilmektedir.

 

Vücudumuzun en iyi şekilde çalışabilmesi için herhangi bir vitamin veya mineral eksikliği olmaması, serbest radikallerden korunabilmek için antioksidan özellikleri olan besin veya takviyesi alınması, ve ihtiyaçlarımıza en uygun şekilde beslenmeli, düzenli egzersiz yapmalı ve dinlenmeniz çok önemlidir.

 

Prebiyotik ve Probiyotik Arasındaki Farkları Biliyor musunuz?

İsim benzerliğinden dolayı sık sık karıştırılan 2 kavrama daha yakından bakacağız: PREbiyotik ve PRObiyotik

 

Prebiyotikler Nedir?

Prebiyotikler, bağırsakların düzenli çalışmasını sağlayan, insan vücudunun sindiremediği besin lifleridir. Bağırsaklardaki yararlı canlı organizmalar (probiyotikler) için besin kaynağıdır.

 

Ne işe yarar?

Bağırsak florasında yaşayan yararlı organizmaların çalışmasını sağlar.
Bağırsak hareketlerini düzenleyerek, bağırsağın sağlıklı ve düzgün çalışmasına destek olur.
Kalsiyum, magnezyum gibi minerallerin emilimini ve vücutta kullanım etkinliği arttırır.
Normal kan şekerini düzenler.
Bağışıklık sistemini, sindirim sağlığını, kemik yoğunluğunu ve beyin sağlığını destekler.

 

Hangi gıdalarda bulunur?

Bazı meyveler, sebzeler, kepekli tahıllar da dâhil olmak üzere birçok lifli gıdada bulunur.
Soğan, sarımsak, keten tohumu, karahindiba, kuşkonmaz, pırasa, elma, muz, yulaf, arpa.

 

Probiyotikler Nedir?

Sindirim sistemimize ve sağlığımıza faydalı, canlı organizmalardır (bakteri ve maya).

 

Ne işe yarar?

Bu dost bakteriler bağırsaktaki yararlı bakterileri arttırır, zararlı bakterilerin sayısını azaltır.
Bağırsak sisteminde iyi bakterilerin doğal dengesinin korumasına ve yenilemesine yardımcı olur.
Sindirim sistemi sağlığını iyileştirir.
İshallerin önlenmesinde yararlı olabilir.
Mide rahatsızlığı, şişkinlik, gaz gibi rahatsızlıkları önlemeye yardımcı olur.
Bağışıklık sistemini güçlendirir.

 

Hangi gıdalarda bulunur?

Yoğurt, kefir, ayran, lahana, salatalık turşusu, peynir, Gouda gibi fermente peynirler, fermente süt ve birçok fermente gıda.

Prebiyotik ve probiyotikler için yapılan “bir elmanın iki yarısı” benzetmesi de aslında çok isabetli. Çünkü birbirini tamamlayıcı özellikteler: Probiyotiklerden daha fazla faydalanabilmek için daha fazla prebiyotik tüketmek gerekiyor. Yani prebiyotikten yoksun kaldığımızda vücudumuzdaki faydalı bakteriler azalabiliyor.

Kısacası, probiyotik olmadan prebiyotik olmaz, prebiyotik olmadan da probiyotik görevini yerine getiremez. Ancak her ikisinin düzenli alınması halinde sağlığımıza ideal desteği verebilirler.

 

Takviye Edici Gıda Fiyatları

İçeriğinde sentetik renklendirici, koku düzenleyici, tatlandırıcı veya kayganlaştırıcı kullanılmamasıyla birlikte ideal dozda alınması halinde son derece önemli faydalar sağlayabilen gıda takviyeleri özellikle erken dönem yaşlanma belirtileri, bağışıklığın zayıflaması, yorgunluk, halsizlik, odaklanma sorunları, sık rahatsızlanma gibi kronik durumlar için etkili olabilmeleriyle öne çıkıyor.

 

Her biri sağlığınıza katkı sunabilmek adına Zencefil Organik tarafından mümkün olan en düşük maliyetlerle sizlere sunulan takviyelerin ideal formülleri sayesinde bütçenizi zorlamadan sağlığınızı desteklemeniz ve en önemli hazineniz olan bedeninizi korumanız mümkün hale geliyor.

 

Besin Takviyesi Fiyatları

İhtiyaca yönelik farklı içerik çeşitleriyle sizlere sunulan ve farklı etken maddelere sahip olmalarıyla farklı alanlarda faydalarını gösteren gıda takviyeleri başta bağışıklığı desteklemek ve gün içinde daha verimli hissetmek için tercih edilirken, bu gibi şikayetlerin son derece yaygın olması takviyelerin daha çok ve daha sık talep edilmesine neden olabiliyor. Taleplere uygun fiyat seçenekleriyle yanıt veren Zencefil Organik ise sağlığınız için doğanın sunduklarını hassasiyetle işleyerek sizlere sunuyor ve bu özel formüller için en ekonomik fiyatlandırmaları sağlamaya çalışıyor. Böylece günlük enerjinizi ve genel sağlığınızı desteklemek için yalnızca kalitesiyle veya güvenilir doğallığıyla değil, benzersiz fiyat avantajlarıyla da yanınızda olan Zencefil Organik, gıda takviyeleri ihtiyaçlarınızda aradığınız tüm seçenekleri bulabileceğiniz tek adres halini alıyor.

 

Gıda Takviyesi Ürünleri

Kullanım amacına göre farklı çeşitleri bulunan gıda takviyeleri kapsül veya ekstrat gibi farklı kullanım formlarına da sahip olabiliyor. Böylece farklı gıdalar eşliğinde veya tek başına kullanmanıza olanak tanıyan ürün formu çeşitliliği, aynı zamanda kendiniz için ideal oranı belirlemeniz için de pratiklik kazandırabiliyor. Civan perçemi gibi doğal terapi dendiğinde akla ilk gelen bitkilerden propolis gibi gıda takviyeleri arasından popülerliğini hiç yitirmeyen ürünlere kadar pek çok seçeneği bir arada görerek değerlendirebileceğiniz Zencefil Organik sayfaları, adresinize kadar gelen şifa için en güvenilir yer olmaya devam ediyor.

 

Siz de güne daha zinde bir başlangıç yapmak veya korumak için özen gösterdiğiniz sağlığınızı takviyelerle desteklemek için kendi kullanım amaçlarınıza en uygun ürünü hemen şimdi Zencefil Organik öncülüğünde keşfedebilir, her biri farklı faydalara sahip olan içeriklerin tamamında doğanın sunduğu benzersiz armağanları bulabilirsiniz.

 

İnternet sitemizde satışa sunulan ürünler sporcu gıdası ve gıda takviyesi kategorilerinde ürünlerdir, kesinlikle beşeri tıbbi ürün veya ilaç değildir. Reçete ile satılmazlar, doktor onayı gerektirmezler. Şirketimiz ilaç satışı yapmamaktadır, bu yüzden satılan ürünlerin çeşitli hastalıkları önleyici ya da tedavi edici özellikleri yoktur. Ürünler sağlıklı ve dengeli bir beslenme düzenin yerine geçmez. Amacımız tüketiciye en doğru bilgiyi sunabilmek olup, yer verilen içerik sadece bilgilendirme amaçlıdır, ürünlerin kullanımına yönelik hiçbir taahhüt veya tavsiye yerine geçmez. Sitemizde satılan ürünler ile ilişkili olarak kullanılan tüm logo, marka ve patentli haklar ilgili hak sahiplerine aittir. Yanlış anlaşılan veya yanıltıcı bulunan ibareler bulunması durumunda lütfen sitemizden bildirimde bulununuz.

Tüm ürünlerimiz %100 orjinal olup, T.C. Tarım ve Orman Bakanlığı onaylıdır.

Web sitemizdeki bilgiler kişileri tanı ve tedaviye yönlendirme amacı taşımaz. Tanı ve tedaviye yönelik tüm işlemlerinizi doktorunuza danışmadan uygulamayınız. 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR