Değerli Müşterilerimiz ;

 

Bahsi geçen hakların kullanım maddelerine geçmeden önce kısa ve öz bir paragraf ile durum özetini aktaralım istiyoruz. Zencefil Organik® firması olarak iptal-iade-cayma hakları kullanımı konularında müşterilerimize zorluk çıkaracak uzun prosedürlerle canınızı sıkacak bir yol kesinlikle izlememekteyiz,  her zaman sorun değil çözüm üreten tarafız ve daima sizin yanınızdayız. Tüm satışlarımız bizim garantimiz altındadır ve memnun olmadığınız her durum itina ile çözülerek bizimle yapmış olduğunuz alışveriş deneyiminiz mutlaka mutlu sonuçlanacaktır. Her daim birincil hedefimiz ‘Müşteri Memnuniyeti’dir. İade ve cayma haklarında tabi ki bazı kabul göremeyecek durumlar da mevcuttur bu durumlar aşağıda belirtilmiştir. Bizimle olan alışveriş deneyiminizde içinizin rahat olmasını isteriz tüm sorunlarınız en hızlı ve makul şekilde sonuçlandırılacaktır siz bizim bir seferlik müşterimiz değil daimi müşterimiz olmalısınız hep bu amaç ile hizmet sağlamaktayız. Tabi ki bunları olası sorunlar için aklınızda soru işareti olmaması adına yazıyoruz şunu da bilmenizi isteriz ki biz işimizin her aşamasını tecrübe ile sabitlediğimiz için hiçbir sorunla karşılaşmayacaksınız. Analizlerimize göre tüm platformlardaki verilerimizi birleştirdiğimizde başarılı satış/başarısız satış oranımız 1000/5'tir. Bu ciddi bir başarıdır oranlardaki başarısız satışların neredeyse hepsi kargo firması kaynaklı sorunlardan gelmektedir. 


Tüm sorunlarınız için bize [email protected] / [email protected]

WhatsApp Hattı : 0554 160 78 68  (Hasar-Kusur durumunda görsel atılabilir - sorunlar mesaj yolu ile çözülebilir) bu kanallardan iletişim sağlayabilirsiniz.

 

 

İADE HAKKI :

(1) Ürünün ’İADE HAKKININ KULLANILMAYACAĞI DURUMLAR’ maddelerine dahil olmaması koşulu ile alıcı sitemiz ve mağazalarımız üzerinden aldığı tüm ürünlerde ürün tesliminden itibaren 14 (ondört) gün içerisinde iade etme hakkına sahiptir. 

 

İADE HAKKININ KULLANILAMAYACAĞI DURUMLAR :

(2) Alıcının isteği veya kişisel ihtiyaçları doğrultusunda hazırlanan kişiye özel hazırlanan ürünler,

(3) Alıcıya teslim edilmesinin ardından alıcı tarafından ambalajı açıldığı takdirde iade edilmesi sağlık ve hijyen açısından uygun olmayan ürünler,

(4) Alıcıya teslim edildikten sonra başka ürünlerle karışan ve doğası gereği ayrıştırılması mümkün olmayan ürünler,

(5) Kozmetik ve kişisel bakım ürünlerinin iade edilebilmesi için ambalajının açılmamış ,denenmemiş, bozulmamış ve kullanılmamış olması gerekmektedir.

(6) Kırık ve hasarlı ürünlerde iade; kargo teslim alınırken kontrol esnasında tespit edilmesi ve kargo görevlisine tutanak tutturarak iade gönderilmesi gerekmektedir. Aksi takdirde ürün iade hakkının kullanılamayacağı durumu kapsar.

 

 

CAYMA HAKKI :

(7) Alıcı satın aldığı ürünün kendisine veya gösterdiği adresteki kişi/kuruluşa teslim tarihinden itibaren 14 (ondört) gün içerisinde satıcıya aşağıdaki iletişim bilgileri üzerinden bildirmek şartı ile hiçbir hukuki ve cezai sorumluluk üstlenmeksizin ve hiçbir gerekçe göstermeksizin malı reddederek sözleşmeden cayma hakkını ödediği bedelin iadesi hakkını kullanabilir.


Satıcının cayma hakkı bildirimi yapılacak iletişim bilgileri;


Şirket Adı/Ünvanı : Zencefil Organik Kozmetik ve Gıd.San.Tic.Ltd.Şti

Adres : Kazım Karabekir Mah. 2059. Sok 6/B   Etimesgut/ANKARA

E-Posta : [email protected] / [email protected]

WhatsApp Hattı : 0554 160 78 68  (Hasar-Kusur durumunda görsel atılabilir, gerekli bilgilendirmeler hakkında yazışma sağlanabilir.)

  

CAYMA HAKKININ SÜRESİ :

(8) Cayma hakkının kullanılması 14 (ondört) günlük süre içerisinde satıcıya iadeli taahhütlü posta, e-posta veya sistem üzerinden talep ile yazılı bildirimde bulunumlası ve işbu sözleşmede düzenlenen ‘CAYMA HAKKININ KULLANILAMAYACAĞI DURUMLAR’ hükümleri çerçevesinde kullanılmamış olması şarttır.

(9) Sebepsiz cayma hakkının kullanılmasından kaynaklanacak firmamız dışına ödenilmesi gereken giderler alıcıya aittir. Firmamız ile alakalı firmamıza ödenmesi gereken tüm giderler firmamız tarafından karşılanacaktır.

(10) Makul sebepli cayma hakkının kullanılmasından kaynaklanacak tüm giderler firmamıza aittir.

  

CAYMA HAKKININ KULLANIMI :

(11) 3.kişiye veya alıcıya teslim edilen ürünün faturası,    (Ürün faturası bir firma adına kesilmiş ise iade ederken alıcı firmanın düzenlemiş olduğu iade faturası ile birlikte gönderilmesi gerekmektedir. Faturası firma, kurum, kuruluşlar adına düzenlenen siparişlerde İADE FATURASI kesilmediği takdirde ürünü geri alabilme işlemimiz gerçekleşemez.)

(12) İade edilecek ürünün varsa kutusu, ambalajı, hediyesi, aksesuarları ile birlikte eksiksiz ve hasarsız olarak teslim edilmesi gerekmektedir.

 

 

CAYMA HAKKININ KULLANILAMAYACAĞI DURUMLAR :

(13) Alıcının isteği veya kişisel ihtiyaçları doğrultusunda hazırlanan kişiye özel hazırlanan ürünler,

(14) Alıcıya teslim edilmesinin ardından alıcı tarafından ambalajı açıldığı takdirde iade edilmesi sağlık ve hijyen açısından uygun olmayan ürünler,

(15) Alıcıya teslim edildikten sonra başka ürünlerle karışan ve doğası gereği ayrıştırılması mümkün olmayan ürünler,

(16) Kozmetik ve kişisel bakım ürünlerinin iade edilebilmesi için ambalajının açılmamış, denenmemiş, bozulmamış ve kullanılmamış olması gerekmektedir.

  

ÖNGÖRÜLEMEYEN SEBEPLERLE ÜRÜN SÜRESİNDE TESLİM EDİLEMEZ İSE :

(17) Satıcının öngöremeyeceği mücbir sebepler oluşursa ve ürün süresinde teslim edilemez ise durum alıcıya bildirilir. Alıcı siparişin iptalini, ürünün benzeri ile değişimini veya mücbir sebep ortadan kalkana kadar teslimatın ertelenmesini talep edebilir. Alıcı siparişin iptalini ister ve ödemesini yapmış ise satıcı alıcı ile irtibat sağlayarak en geç 7(yedi) gün içerisinde bedeli ödemenin yapıldığı şekilde ve hiçbir kesintiye uğratmadan ödemekle yükümlüdür.

 

ALICININ ÜRÜNÜ KONTROL ETME YÜKÜMLÜLÜĞÜ :

(18) Alıcı sözleşme konusu ürünü kargodan teslim alım sırasında kontrol ederek; ezik, kırık, ambalajı yırtılmış vb. hasarlı ve ayıplı ürünü kargo şirketinden teslim almayacaktır. Teslim alınan ürünün hasarsız ve sağlam olduğu kabul edilecektir.

(19) Alıcı ürünü teslim aldıktan sonra korumakla yükümlüdür. Cayma hakkı kullanılacak ise ürün kullanılmamalıdır. Ürün ile birlikte fatura da iade edilmelidir.

  

KREDİ KARTININ YETKİSİZ KULLANIMI İLE YAPILAN ALIŞVERİŞLER :

(20) Ürün teslim edildikten sonra ödeme yapılan kredi kartının yetkisiz kişiler tarafından haksız olarak kullanıldığı tespit edilir ve satılan ürün bedeli ilgili banka tarafından satıcıya ödenmez ise, alıcı sözleşme konusu ürünü 3 gün içerinde nakliye gideri satıcıya ait olarak satıcıya iade etmek zorundadır.

 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR