Ulusoy Tohumculuk ; yeşil alan ve yem bitkileri olarak iki gruba ayrılan çim tohumlarının pazarlaması, araştırması ve üretimi konularında 1984’ten bu yana faaliyet göstermektedir.

 

Ulusoy şirketi çim tohumu konusunda uzman personeli ile merkezi Ankara olmak üzere İstanbul ve İzmir ofislerinden tüm Türkiye’ye hizmet vermektedir.

 

Türkiye’nin ilk profesyonel çim tohumu şirketidir. Çim tohumu konusu özellikli bir bilgi birikimi gerektirdiğinden Ulusoy Tohumculuk kuruluşundan bu yana bilgiye yatırım yapmaktan kaçınmamıştır. Bilgi ve tecrübe edinme konusunda şirketimiz uluslararası kuruluşlar ile işbirliğinde bulunan, kendi imkânları ile deneme sahaları, sınaî üretim tesisi ve laboratuvar kuran bir firmadır. 1995 yılından beri Tarımsal Araştırma Kuruluşu ünvanını da sürdürmektedir.

 

Ulusoy Tohumculuk, TÜBİTAK tarafından desteklenen tarımla ilgili ilk AR-GE projesinin de sahibidir. Kuruluşun tüm bu faaliyetlerinin amacı kaliteli ve fark oluşturan ürünler sunabilmektir. Ulusoy Tohumculuk çim tohumu sektöründe sahip olduğu güvenilirlikle birlikte sektör liderliğini kuruluşundan bu yana sürdürmektedir. Şirketimiz, Türkiye’de çim tohumu sektöründe uzun soluklu bir gelişme yakalamak ve fark yaratmak için yatırımlarına devam edecektir.

 

Ar-Ge ve Üretim

 

 

Ulusoy Tohumculuk AR-GE Projesi’nin ilk adımı 1995 yılında Tarım ve Köyişleri Bakanlığı tarafından verilen Tarımsal Araştırma Kuruluşu Tescil Belgesi ile atılmıştır.

Resmi olarak 2000 yılında başlayan ve TÜBİTAK destekli ilk tarım projesi olan Ulusoy Tohumculuk Ar-Ge Projesi ülkemizde çim tohumu konusunda yapılan ilk ıslah çalışmasıdır.

Ar-Ge çalışmalarımız Ankara-Gölbaşı’nda bulunan merkezimizden yürütülmektedir. Tesis içinde ıslah projemizin temelini oluşturan laboratuarımız, araştırma ve gözlem sahalarımız bulunmaktadır. Aynı zamanda Türkiye’nin değişik bölgelerinde yeni çeşitlerin uygunluğunu ve performansını belirlemek amacı ile birçok test ve denemeler yapılmaktadır.

Ulusoy Tohumculuk Ar-Ge Projesi’nin amacı, çim tohumu kullanıcıları için bölge şartlarında yetişmiş,su ihtiyacı az, adaptasyonu yüksek ve kaliteli ürünler ıslah etmektir.

Müşterilerimizin beklentilerini karşılamada bizlere Ar-Ge’nin yanında üretim de yardımcı olmaktadır. Şirketimiz, İç Anadolu Bölgesi’nde üretim yapmaktadır. Ulusoy Tohumculuk’un üretim miktarı bu sektör içinde Türkiye’de üretilen en yüksek rakamdır.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR