Fibrelle Fiber İnülin Fos Prebiyotik Lif Hindibağ Lifi 250 Gr
Fibrelle Fiber İnülin Fos Prebiyotik Lif Hindibağ Lifi 250 Gr

Fibrelle Fiber İnülin Fos Prebiyotik Lif Hindibağ Lifi 250 Gr

0,00
İndirim Oranı : %13 İndirim
Fiyat : ₺400,00(KDV Dahil)
İndirimli : ₺349,90(KDV Dahil)

 

 

Fibrelle

İNÜLİN FOS PREBİYOTİK LİF 

Hindibağ Lifi (%100 Katkısız)

Oligofruktoz Bakımından Zengin, Probiyotik Çoğalmayı Destekler, Sindirim Sistemini Düzenler.

 

 

250 gr

Uzun Ömürlü Kilitli Ambalaj

Zengin Lif Kaynağı:
Sağlıklı beslenmenin temel koşullarından birisi de her gün düzenli olarak lif (posa) tüketmektir. Yetişkinler için önerilen günlük lif tüketim miktarı yaklaşık 25-38 gram aralığında değişirken düşük sebze ve meyve tüketimi ve rafine edilmiş tahıllardan elde edilen gıdaların tercih edilmesi nedeniyle bu miktar sadece 15 gram civarlarında gerçekleşmektedir. Yetersiz lif alımı sindirim sisteminin düzenli ve sağlıklı çalışması üzerine olumsuz etki yapmaktadır.

İnülin, fruktan olarak da bilinen lifler sınıfına ait doğal bir polisakkarittir.

Genellikle, kök ve kök saplarında bulunan inülin bir çok bitki tarafından enerji depolaması için kullanılır. Çözünür, fermente edilen bitkisel bir lif olan inülin insan vücudunda erimez. İnsan vücudunun bakteriyel mikroflorası aracılığıyla kalın bağırsaklarda fermente edilirler ve mikroorganizmaların sağlıklı büyümesini desteklerler dolayısıyla prebiyotiktir.

 

Tüketim Önerisi: 4 - 10 yaş grubu için, günde 3 defa 1 çay kaşığı (2g), 11 üstü yaş grubu için, günde 3 defa 2 çay kaşığı (2g) tozu 1 bardak (200ml) su veya diğer sıvı içeceklerle karıştırarak alınır. Tavsiye ediline günlük porsiyonu aşmayın.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR