10 Kg. Kıyma İçin Sucuk Harcı Kiti ACISIZ Sucuk Baharatı Bağırsak Sarımsak Tozu Tuz
10 Kg. Kıyma İçin Sucuk Harcı Kiti ACISIZ Sucuk Baharatı Bağırsak Sarımsak Tozu Tuz

10 Kg. Kıyma İçin Sucuk Harcı Kiti ACISIZ Sucuk Baharatı Bağırsak Sarımsak Tozu Tuz

0,00
Fiyat : ₺949,90(KDV Dahil)

ACISIZ SUCUK BAHARATI

10 KG. Kıyma İçin Tüm Set

 

İÇİNDEKİLER

700 Gr. Özel Sucuk Baharat Karışımı (Acısız)

15 Mt. Yerli Bağırsak

300 Gr. Toz Sarımsak

250 Gr. Himalaya Kaya Tuzu

 

Tuz ve sarımsak toz yaklaşık değerlerde eklenmiştir damak zevkinize göre ayarlayabilirsiniz taze sarımsak kullanacaksanız sarımsak tozu sonrası için baharat olarak uzun süre saklayabilirsiniz.

 

Çarşıda, markette, kasapta, internette vs. birçok çeşit sucuk harcına özelliklede hazır sucuk baharatlarına ulaşabilirsiniz. Tarif vermeden önce dikkatinizi çekmek istediğimiz birkaç konu var, bu baharat karışımındaki baharat miktarları kalitesi tazeliği çok önemlidir ki bu bakarak anlaşılacak bir konu olmadığı için baharatınızı edinirken mutlaka güvendiğiniz yerlerden alınız.

Bizim baharat karışımımız 20 yıldır aynı elden kendimize özel, perakende mağazamız için hazırlanmakta daimi müşterilerimiz farkı çok iyi bilmektedir. Bu farkın sebeplerinin başında tazelik gelir, biz bu harcın karabiberini kendimiz çekeriz, kimyonunu kendimiz çekeriz, yenibahar karabiber vs gibi toz biberden pahalı olan baharatları eser miktarda değil olması gerektiği miktarlarda ekleriz gibi. Bir diğer konu ise hazır harçların çoğunda tuzuda içerisindedir (bazılarında sarımsak tozuda) bizde sadece baharat vardır, bu konu neden önemli çünkü fiyatı %50 etkiler tarifte de anlayacaksınızdır, hatta hazır harçların bir kısmı koruyucuda içeriklidir eğer ki gerçek bir ev yapımı sucuk yapmak istiyorsanız bunada dikkat ediniz. Gelelim tarife;

 

Ev Yapımı Sucuk Tarifi:

Sucuk yapımı için gerekli malzemelerimizi 1 kg. kıyma için iletiyorum siz kıyma miktarınıza göre orantılayınız. 70 gr. baharat karışımına ihtiyacınız var bu karışımda (bizdeki için söylüyorum) tuz ve sarımsak haricinde tüm gerekli baharatlar mevcuttur. Sarımsağı toz sarımsak olarak kullanacak iseniz 30 gr. sarımsak tozuna ihtiyacınız var bunuda mağazamızdan edinebilirsiniz fakat tavsiyemiz sarımsağı taze alıp dövmenizdir bununla uğraşmak istemezseniz toz sarımsak ilede ilerleyebilirsiniz kendiniz dövecek iseniz her 1 kg kıyma için 1 baş(6-7 diş) sarımsak dövünüz. Tuz için ölçü vermek pek doğru değil aslında bunu damak zevkinize göre ayarlayınız ama illa bir gramaj gerekli isede 1 kg kıyma için 25-30 gr tuz ilave ediniz. Sucuğunuzu bağırsağa basacak iseniz yine her kg için 1.5 mt. bağırsağa ihtiyacınız var bunuda mağazamızdan inceleyebilirsiniz bağırsağıda özel olarak sadece yerli bağırsak temin ediyoruz. 

Sucuk için kıymanızı yağlı olarak ayarlayınız (dana etinden). Kilogram miktarınıza göre yukarıda sıraladığımız ölçülerde baharatınızı sarımsağınızı tuzunuzu atarak iyice karıştırınız, bu karışımı bir gün dinlendirmenizde ve bu bir gün içerisinde 3-5 saatte bir tekrardan karıştırmanızda fayda var. Harcınız hazır bu harcı dilerseniz bağırsağa dilerseniz beze dilersenizde direkt sucuk harcı olarak kullanabilirsiniz. Bağırsağa dolduracaksanız kurutma işlemleri için ayrıntılı bilgiyi internet üzerinden edininiz ama unutmayınızki ev yapımı sucuk market sucuğu gibi asla olmaz çok doğru bir şekilde kurutsanız dahi uzun vadede (aylar sonrası için) dondurucuda saklayınız. Hiçbir koruyucu madde içermediği için hazır sucuklar gibi çok uzun süreler dayanmaz fakat dondurucuda çok uzun süreler saklayabilir bittikçe yenisini üst dolaba alarak tüketime devam edebilirsiniz. Harcımızda hiçbir koruyucu madde, nitrit veya nitritli tuz, gıda boyası, tuz vs. gibi baharat dışında hiçbir madde yoktur. Saf baharattır.

 

 

 

 AYNI GÜN  KARGO!!!

"Dökme üründür. Dökme ürünler mağazamız raflarında, kavanozlarında dökme olarak kilo ile satılan ürünlerdir. Satın aldığınızda ilanda belirtilen miktarda ürün titizlikle paketlenip adresinize kargolanır bu sebepten dökme ürün paketlerinde herhangi marka, üretim vs bilgileri yer almaz sadece belirtilen miktarda ürün paketlenir gönderilir. Sürekli bir sirkülasyon olduğu için dökme ürünlerimiz her daim taze ve yeni üretimdir. Zencefil Organik olarak dökme ürünlerimizin alımlarında her çeşit için en kaliteli ürün ve markaları tercih etmekteyiz."

 

 

 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR