₺189,90 KDV Dahil
₺240,00 KDV Dahil
₺799,90 KDV Dahil
₺1.000,00 KDV Dahil
%20 İndirim
%20İndirim
Ücretsiz Kargo
₺899,90 KDV Dahil
₺1.100,00 KDV Dahil
%18 İndirim
%18İndirim
Ücretsiz Kargo
₺1.399,90 KDV Dahil
₺2.000,00 KDV Dahil
%30 İndirim
%30İndirim
Ücretsiz Kargo
₺2.099,90 KDV Dahil
₺3.000,00 KDV Dahil
%30 İndirim
%30İndirim
Ücretsiz Kargo
1

Stevia

Paraguay ve Brezilya'ya özgü Stevia rebaudiana bitki türlerinin yapraklarından çıkarılan tatlı bir şeker ikamesidir. Aktif bileşikler, şekerin yaklaşık 50 ila 300 katı tatlılığa sahip olan, ısıya dayanıklı, pH'a dayanıklı ve fermente edilemez olan steviol glikozitlerdir.

 

Sukraloz

Yapay bir tatlandırıcı ve şeker ikamesidir. Yutulan sukralozun çoğu vücut tarafından parçalanmaz, dolayısıyla kalorisizdir. Avrupa Birliğinde E numarası E955 olarak da bilinmektedir.

 

İnülin ne işe yarar?


İnülin Nedir? İnülin Ne İşe Yarar?


İnülin, bağırsaklarda faydalı bifidobakterilerin sentezini artırır. Artan bifidobakteriler prokarsinojen maddelerin oluşumunu engellemeye yardımcıdır. Oluşumu engellenmeyen kanser riski oluşturabilen maddelerin ise dışkı ile atılmasına yardımcı olur.

 

Prebiyotik
Prebiyotik, kolondaki bir veya sınırlı sayıdaki bakterilerin gelişmesini veya aktivitesini seçici olarak arttıran, insan vücudunu faydalı bir şekilde etkileyen sindirilemeyen gıda bileşenidir ve de insan sağlığını düzeltmektedir.

Gibson and Roberfroid, 1995.

 

Genelde bitkilerde bulunurlar; ancak siz prebiyotik içeren bir besin tükettiğinizde hemen ölmezler ve bağırsaklara kadar sağlam bir şekilde gelmeyi başarırlar. Ardından bağırsaklarda bir enerji kaynağı olarak kullanılırlar ve daha fazla yararlı bakteri oluşmasını desteklerler.

 

 

Probiyotik nedir? Probiyotik ne işe yarar?


Vücudumuzdaki bakteri sayısının, hücre sayımızdan daha fazla olduğunu biliyor muydunuz? Özellikle son yıllarda bilim dünyası, bağırsaklarımızda yaşayan yararlı bakterilerin sağlığımız üzerindeki etkilerini konuşuyor. Hatta bağırsak sağlığımızın sadece fiziksel değil zihinsel sağlığımız üzerinde de ciddi şekilde etkisi olduğu, yapılan çalışmalarla neredeyse kanıtlanmış durumda. İşte bu noktada, dost bakteri olarak bilinen probiyotik kavramı devreye giriyor.

Probiyotik nedir? Probiyotik en sade tanımıyla; vücutta yeteri kadar bulunduğunda, vücudu destekleyen canlı mikroorganizma anlamına geliyor.

Bağırsaklarımızda birçok yararlı ve zararlı bakteri yaşıyor. Bağırsaklarımızda bulunan bu bakteri topluluğun dengesi veya dengesizliği ise sağlığımızı doğrudan etkiliyor. İşte probiyotikler, tam bu noktada görev alıyor ve bakteri florasının dengesini sağlayarak sindirim sistemini düzenlemeye ve bağışıklık sistemini desteklemeye yardımcı oluyor.

Üstelik probiyotiklerin, sağlık üzerinde bilinen birçok faydası var; sindirim sistemini düzenlemeye ve bağışıklık sistemini desteklemeye yardımcı olmaları, çeşitli nedenlere bağlı olarak kaybedilen yararlı bakterilerin geri kazanımını sağlamaları, yine çeşitli nedenlere bağlı olarak artan zararlı bakterilerin sayısını azaltmaları, bağırsak sağlığını desteklemeleri, probiyotiklerin faydaları denince akla ilk gelen olumlu etkilerden. Dolayısıyla tüm bu bilgiler ışığında, probiyotiklerin sağlığımız için çalışan dost bakteriler olduğunu söylemek mümkün.

 

 


Fibrelle prebiyotik lifli stevialı tatlandırıcıda kullanılan steviol glikozitler, stevia rebudiana adlı bitkinin yapraklarından elde edilen doğal bir tatlandırıcıdır. Dünya genelinde tüketicilerin ençok tercih ettiği tatlandırıcı olmaya başlayan stevia bilinen bir yan etkisi olmayan ve güvenle tüketilebileceğiniz bir üründür.


Kalori alımını azaltır
İçerdiği bileşenler kısmen sindirildiği veya sindirilmedikleri için kalori değeri düşüktür ve şeker yerine kullanıldığında tükettiğiniz ürünlerin kalori değerini azaltmaya yardımcı olur.


Prebiyotik etkilidir
İçerdiği prebiyotik etkili lifler polidekstroz ve inülin bağırsaklarda bulunan faydalı bakterilerin gelişimini destekler, daha sağlıklı ve düzenli bir sindirim sistemine yardımcı olurlar.


Kan şekerini yükseltmez
İçerdiği prebiyotik lifler polidekstroz ve inülin ile eritritol sindirilmediği, maltitol ise kısmen sindirildiği için kan şekerinin hızla yükselmesine neden olmaz, diyabetliler için uygundur.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR